b_900_0_10132122_10_images_projekty_hala-sportowa-tomaszow-maz_00.jpg

Listopad 2012

powierzchnia zabudowy: 1348,80 m²
powierzchnia użytkowa : 1577,40 m²

Przedmiotem opracowania jest koncepcja hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr II w Tomaszowie Mazowieckim. Obiekt z trudem usytuowany na niewielkiej działce przylegającej do budynku szkoły. Była to jego jedyna możliwa lokalizacja.
Budynek, wielofunkcyjny przeznaczony na potrzeby szkoły, zorganizowane zawody sportowe oraz inne imprezy o charakterze otwartym.
Obiekt dwukondygnacyjny w części zaplecza oraz jednokondygnacyjny w części sali sportowej. Połączony został z istniejącym budynkiem szkoły łącznikiem na poziomie +1. Z zewnątrz do budynku prowadzą 2 wejścia – główne od strony południowej oraz boczne od strony zachodniej.
Od północy budynek zrównano z linią zabudowy szkoły oraz budynku znajdującego się na sąsiedniej działce. Od wschodu usytuowany został w granicy z pasem drogowym.
Projektowana sala sportowa jest obiektem o powierzchni 792m² (33m x 24m) z wydzielonym miejscem na rozkładane trybuny. Przestrzeń przeznaczona na boiska sportowe to 21m x 33m. Wysokość sali w świetle konstrukcji to min. 7,30m. Wzdłuż sali przewidziano pełnowymiarowe boisko do koszykówki, oraz siatkówki. Poprzecznie usytuowano 3 boiska ćwiczebne do siatkówki które mogą być przedzielane kurtynami podczas zajęć lekcyjnych. Biorąc pod uwagę możliwość rozdzielenia zajęć na dodatkowe sale (siłownia, sala fitness) jednocześnie z hali sportowej mogą korzystać swobodnie 3 klasy co w pełni zaspakaja potrzeby szkoły a nawet daje możliwość udostępniania jej innym jednostkom.

Faza: koncepcja.

Hala sportowa przy II L.O. w Tomaszowie Maz., ul Jałowcowa 10 Hala sportowa przy II L.O. w Tomaszowie Maz., ul Jałowcowa 10 Hala sportowa przy II L.O. w Tomaszowie Maz., ul Jałowcowa 10 Hala sportowa przy II L.O. w Tomaszowie Maz., ul Jałowcowa 10 Hala sportowa przy II L.O. w Tomaszowie Maz., ul Jałowcowa 10

neoprojekt Wojciech Netzel ul. Wojska Polskiego 36, lok.1, 95-070 Aleksandrów Łódzki, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 606919914