b_900_0_10132122_10_images_projekty_dom-moniki-i-tomka_00.jpg

Maj 2011

powierzchnia działki: 450m2, w tym dojazd 90m2
powierzchnia użytkowa: 130m2 + garaż z kotłownią 22m2
Dom dla rodziny 2+3

Działka pod budowę domu została wydzielona z ogrodu należącego do istniejącego domu jednorodzinnego. W związku z tym że projektowany budynek zlokalizowano w bliskiej odległości od istniejącego, zaproponowaliśmy inwestorowi nawiązanie do zastanej zabudowy, tak aby obie bryły nie kontrastowały ze sobą.
Powstał budynek o powierzchni maksymalnej na jaką pozwalała decyzja o warunkach zabudowy oraz gabaryty działki.
Założeniem było zoptymalizowanie powierzchni mieszkalnej oraz terenu w na niewielkim terenie przeznaczonym pod zabudowę.
Zaproponowano otwarcie pokoju dziennego oraz pomieszczeń na piętrze na stronę południową czyli tą która pozostała. Duże przesuwne przeszklenia parteru otwierają się na ogródek powiększając użytkową powierzchnię salonu i kuchni w okresie letnim. Taras dostępny z 1p. stanowi jednocześnie zadaszenie na całej szerokości pokoju dziennego.
Funkcjonalnie dom został podzielony kondygnacjami:
-parter: część dzienna oraz gościnna
-piętro: prywatna z sypialniami i pokojami wszystkich domowników.

Projekt otrzymał pozwolenie na budowę w czerwcu 2011.
Realizacja: 2013r.
Oddanie do użytku: 2015r.

dom Moniki i Tomka, Warszawa Włochy dom Moniki i Tomka, Warszawa Włochy dom Moniki i Tomka, Warszawa Włochy dom Moniki i Tomka, Warszawa Włochy dom Moniki i Tomka, Warszawa Włochy dom Moniki i Tomka, Warszawa Włochy dom Moniki i Tomka, Warszawa Włochy

neoprojekt Wojciech Netzel ul. Wojska Polskiego 36, lok.1, 95-070 Aleksandrów Łódzki, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 606919914